Zabawy sensoryczne w grupie I

miesiąc temu

W miesiącu lutym dzieci jak zwykle brały udział w zajęciach sensorycznych prowadzonych przez pedagoga specjalnego pania Ewelinę.

Na jednych z zajęć dzieci wybrały się na kosmiczną wycieczkę. Każdy przedszkolak mógł „wsiąść do rakiety” oraz przymierzyć skafander kosmonauty. W trakcie wyprawy dzieci karmiły mieszkańców innych planet kosmicznymi fasolkami. Na zakończenie zajęć dzieci przy pomocy słomek oraz wielobarwnych plam wykonały portrety ufoludków.

Na kolejnych zajęciach dzieci doskonaliły zmysł dotyku. Przy pomocy czerwonej masy solnej przedszkolaki wykonały dla swoich najbliższych walentynkowe serca, które udekorowały brokatem oraz pieczątkami.

Na innych wtorkowych zajęciach dzieci świętowały Światowy Dzień Kota, który co roku obchodzony jest 17 lutego. Z tej okazji przedszkolaki dzieliły się między sobą posiadanymi informacjami na temat kociaków oraz uczestniczyły w kociej gimnastyce. Dzieci ćwiczyły również swoją zręczność w rzucaniu i łapaniu kłębka włóczki. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały portrety kotków przy użyciu barwnej plamy, kredek pastelowych oraz skrawków włóczki.

Dzieci eksperymentowały też z zieloną barwą. Przy pomocy pipet mieszały farby oraz malowały „smocze łuski”, które wykorzystały do stworzenia portretu Smoka Wawelskiego. Źródłem wielu radości wśród najmłodszych okazały się smocze ćwiczenia oddechowe oraz szczotkowanie smoczych zębów.