"Ręce myję - zdrowiej żyję!"

2 miesiące temu

Ręce służą nam do wielu niezbędnych czynności, a tą, o której nie możemy zapominać, jest ich … mycie.

Każdego dnia dotykamy nimi dziesiątki przedmiotów, a każde dotknięcie klamki lub włącznika światła powoduje, że na nasze ręce dostaje się od stu do dziesięciu tysięcy zarazków! Konsekwencją braku dbania o higienę rąk są choroby zwane jako choroby brudnych rąk, np. owsica lub tasiemczyca. Ręce powinniśmy myć zawsze przed i po posiłku, po powrocie do domu, po kontakcie ze zwierzętami, po wytarciu nosa oraz wtedy, gdy są lepkie lub brudne. Myjąc ręce, należy użyć mydła i ciepłej wody oraz ręcznika. Na porządne umycie dłoni potrzebujemy ok. 30 sekund, pamiętając o umyciu ich wewnętrznej i zewnętrznej części, przestrzeni między palcami i nadgarstków. Nie zapominajmy o starannym wytarciu dłoni, ponieważ na mokrych powierzchniach bakterie szybciej się namnażają.

To tylko część ważnych informacji, z którymi zapoznały się dzieci z naszego przedszkola na spotkaniu z paniami z krakowskiego Sanepidu, biorąc tym samym udział w akcji  "Ręce myję - zdrowiej żyję!".