Zajęcia sensoryczne w grupie I

W miesiącu styczniu odbywały się cotygodniowe zajęcia sensoryczne w grupie I.

Na pierwszych w Nowym Roku zajęciach z cyklu „Zabawy sensoryczne”, prowadzonych przez pedagoga specjalnego p. Ewelinę, dzieci eksperymentowały z białym kolorem. Przedszkolaki przy pomocy malutkich skrawków papieru stworzyły śnieżne sowy. Najbardziej wymagającym etapem pracy było dokładne wypełnienie wyznaczonego obszaru na kartce papieru. Na koniec dzieci „otuliły” wykonane przez siebie ptaki drobnymi płatkami śniegu, malując kropki patyczkami.

Na kolejnych zajęciach dzieci badały właściwości śniegu. Dotykały, ściskały i farbowały śnieg przy pomocy pipet z kolorową wodą. Przedszkolaki porównywały ze sobą prawdziwy i sztuczny śnieg, który posłużył im do wykonania pracy plastycznej.

Podczas kolejnych zajęć z cyklu „Zabawy sensoryczne”,dzieci samodzielnie przygotowały zimowe pyszności dla ptaków odwiedzających przedszkolny ogród. Najmłodsi dotykali, mieszali, rozróżniali i nazywali ziarna dyni, słonecznika oraz kukurydzy. Do wykonania ptasich przysmaków dzieci wykorzystały skórki mandarynek, z których własnoręcznie wycisnęły wcześniej pyszny sok.